O projekcie  „BARdZO”

„BARdZO” – to akronim, skrócona nazwa”  białostockiego akumulatora rozwoju dla zmotywowanych organizacji” . Mamy na myśli oczywiście  organizacje członkowskie Federacji Białystok. O ich rozwój, energię  i motywację do działania  nam chodzi.

BARdDZO się cieszymy. Nasz pierwszy federacyjny projekt FIO w  priorytecie 4. „silne organizacje pozarządowe”  znalazł się na pierwszym miejscu w Polsce. Przy jego pisaniu opieraliśmy się głównie na potrzebach zgłoszonych przez nasze organizacje członkowskie w ankietach. Do oakley outlet listopada 2016 (projekt jest dwuletni) mamy szansą na uzyskanie szerokiego wsparcia, promocję naszych organizacji i zastanowienie się nad kierunkiem rozwoju Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok
DZIAŁANIA W PROJEKCIE „BARdZO” czerwiec 2015 – listopad 2016 cheap fake oakleys :

Forum Rozwoju Federacji –  dwa plenarne spotkania z zarządami i przedstawicielami organizacji członkowskich. Pierwsze z nich, odbędzie się  30 września 2015 r. Obok dyskusji panelowych i  strefy hyde park z możliwością swobodnej wypowiedzi o sprawach III sektora, porozmawiamy też o przyszłości federacji.  Drugie  forum zaplanowane na  październik 2016 i będzie okazją m.in.do podsumowania nie tylko rezultatów osiągniętych dzięki działaniom w projekcie, ale także szerzej – pięcioletniej działalności Federacji.

Wsparcie organizacji pozarządowych:   

 • Akademia Federacji – cykl warsztatów *
 • Pogotowie Federacji – doradztwo realizowane przez wewnętrznych ekspertów; możliwy jest wybór tematu z określonego katalogu lub zgłoszenie innych, specyficznych potrzeb doradztwa. **
  Trenerzy i doradcy zostali wybrani na podstawie ankiet zgłoszeniowych z opisem doświadczeń przesłanych do Federacji do 20 czerwca 2015 r.
  Doradztwo – ruszyło  od czerwca 2015 Jedna organizacja może skorzystać maksymalnie z 10 godzin doradztwa.

W Cheap Jerseys From China ramach „Pogotowia Federacji” tworzona też będzie baza wymiany zasobów, cheap nfl jerseys aby cheap nfl jerseys wspomagać się wzajemnie.

Gazeta i program telewizyjny
Cykl  10 numerów internetowej gazety ray ban outlet  oraz 10 wydań  internetowego magazynu telewizyjnego. Redagowaniem gazety i programu Tv zajmuje się grupa redakcyjna złożona z przedstawicieli organizacji Cheap Jerseys From China członkowskich. Wydanie pierwszego numeru gazety i programu – już na początku lipca.

Planujemy też w ramach specjalnego drukowanego numeru gazety  zaprezentować działalność wszystkich organizacji działających w Federacji – na podstawie oakley sunglasses cheap informacji i zdjęć przesłanych do redakcji.

Kawiarenki obywatelskie 
Pierwsza „BARdZO wiosenna” kawiarenka odbyła się 9 czerwca. Zaplanowaliśmy jeszcze 7  kawiarenek médicas  w różnej formie np. moderowanych dyskusji, gier,  debat wholesale nfl jerseys oksfordzkich, sądu obywatelskiego, stolików tematycznych i in.  Tematyka kawiarenek będzie wynikała z aktualnych, jak też  zgłoszonych do nas wcześniej Cheap Ray Ban Sunglasses potrzeb organizacji członkowskich. Tematem ramowym zgłoszonym na wrzesień lub październik jest „wolontariat”. Czekamy na następne propozycje od Was. Współorganizacją kawiarenek za  każdym razem zajmie się inna organizacja członkowska Federacji,

Opracowanie Strategii Rozwoju Federacji na lata 2017 – 2020 

W styczniu Steady-State 2016 r. zostanie powołany Zespół ds. Strategii Federacji 2017-2020 do którego zostaną zaproszeni wszyscy zainteresowani członkowie Federacji oraz ich przedstawiciele.  Jego celem będzie opracowanie Strategii Federacji na lata 2017-2020.  Dokument zostanie zredagowany, skonsultowany z organizacjami członkowskim i zaprezentowany  podczas II Forum Rozwoju Federacji w październiku 2016 r.

Za realizację projektu ”BARdZO”  odpowiadają: 

Marcin Kruhlej – koordynator projektu (mkruhlej@federacjabialystok.pl)
Agnieszka Olender – organizator wsparcia (aolender@federacjabialystok.pl)
Bożena Bednarek – promocja i komunikacja (bbednarek@federacjabialystok.pl)
Anna Drabarz – kierowanie pracami nad Strategią Cheap Jordans Federacji (anna.drabarz@gmail.com

Szczegóły dotyczące projektu „BARdZO” – na stronie www.federacjabiałystok.pl.

*Akademia Federacji – tematyka warsztatów i planowany harmonogram szkoleń w fake ray bans 2015

 • Jak promować swoją organizację – storytelling i inne działania, warsztat medialny –  2 dni  (24-25 lipca 2015)
 • Pisanie projektów z powerem – POWER i inne możliwości pozyskiwania środków w nowych programach operacyjnych ) – 1 dzień (lipiec/sierpień 2015)
 • Szkolenie dla kandydatów do Rady Działalności Pożytku Publicznego w Białymstoku – 1 dzień (wrzesień cheap football jerseys 2015)
 • Ruszamy w miasto – organizowanie nietypowych wydarzeń NGO i grywalizacja – 1 dzień (wrzesień/październik 2015)
 • Akademia Edukatorów Federacji „BARDZO” – 2 x 2 dni (październik/listopad 2015)
 • Twoja WWW – Twoim BIP-em. Zarządzanie treścią na stronie www organizacji – 1 dzień (listopad/grudzień 2015)

**Pogotowie Federacji – zakresy doradztwa na podstawie zgłoszonych propozycji organizacji członkowskich

 • Prawo w organizacjach pozarządowych
 • Księgowość i finanse
 • Współpraca z mediami, redagowanie informacji i wizerunek organizacji
 • Fundraising i crowdfunding
 • Tworzenie stron internetowych i informatyka
 • Zarządzanie organizacją i projektami, pozyskiwanie dotacji
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi
 • Dostęp do informacji publicznej i działalność strażnicza
 • Wolontariat w ray ban outlet organizacjach pozarządowych
 • Badania społeczne, We ewaluacja i monitoring działań

Zapotrzebowanie na doradztwo i zgłoszenia na warsztaty należy kierować do organizatora wsparcia Agnieszki Olender: aolender@federacjabialystok.pl, tel. 691 130 005 lub koordynatora projektu Marcina Kruhleja: mkruhlej@federacjabialystok.pl

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

<img class="alignnone size-thumbnail wp-image-607" src="http://federacjabialystok.pl/wp-content/uploads/2015/05/fio1-150×150.jpg" alt="fio" width="150" cheap nfl jerseys shop height=”150″ />

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *