Ideą Podlaskich Targów Ekonomii Społecznej jest aktywizacja organizacji pozarządowych i integracja z mieszkańcami naszego regionu oraz nauka poprzez zabawę. Aby ekonomię społeczną poznać w działaniu, w formach warsztatowych i szerokim gronie.

Podmioty ekonomii społecznej – czyli organizacje pozarządowe – działają nie dla zysku, ale przede wszystkim w celach społecznych. Wspierają one między innymi osoby niepełnosprawne, bezdomne, bezrobotne. Ekonomia społeczna to również sposób na pracę i zatrudnianie aktywnych społeczników w organizacjach pozarządowych . Ekonomia społeczna jest wciąż zagadnieniem mglistym, niezrozumiałym nie tylko dla mieszkańców, ale też dla samych organizacji pozarządowych.

W dotychczasowych pięciu edycjach Targów wzięło udział – w charakterze wystawców – ok. 200 organizacji pozarządowych, ale udział ngo był znacznie większy,.Przez Targi przewinęło się 500 organizacji, ok.15 tysięcy gości (mieszkańców i turystów) oraz ok 400 wykonawców (członków zespołów muzycznych, tanecznych i in.). Jest to największa impreza dotycząca ekonomii społecznej w województwie podlaskim. W 2016 r. została doceniona w konkursie Wojewodę Podlaskiego „Społeczna Inicjatywa Roku” otrzymując główną nagrodę za organizację Targów.

VI PODLASKIE TARGI EKONOMI SPOŁECZNEJ organizowane przez Federację Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok, ROPS w Białymstoku, Caritas Archidiecezji Białystok odbędą się 4 czerwca 2017 r. od g. 12.00 na placu przed Teatrem Dramatycznym. W tym roku hasłem Targów jest NA ZDROWIE!

W trakcie Targów odbędą się badania, pokazy, konsultacje, ćwiczenia, tańce i zabawy dla wszystkich.. Można będzie zmierzyć ciśnienie, cukier, oddać krew, porozmawiać z dietetykiem i specjalistami od ćwiczeń i rehabilitacji.

Targi będą mieć miały formę pikniku, zapewnione były też wszelkiego rodzaju atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych, w tym: wspólne układanie KILOMETRÓW DOBRA z Caritas Archidiecezji Białostockiej oraz powiększanie zainicjowanych w ubiegłym roku: SZALIKA WSPÓŁPRACY i PATCHWORKA RÓŻNORODNOŚCI.

Na środku placu będzie zorganizowana kolorowa, pełna niespodzianek – WYSPA. To specjalnie wyodrębnione miejsce, w  którym prowadzane będą wywiady live z przedstawicielami sektora pozarządowego, oraz konkursy z nagrodami i zabawy integracyjne. Każdy z kilkudziesięciu wystawców będzie miał możliwość opowiedzenia o swoich działaniach na rzecz szeroko pojętego zdrowia w ciekawej, aktywnej formie.

Na zakończenie Targów zapraszamy na POTAŃCÓWKĘ z muzyką na żywo. Program Targów jest wypracowywany partycypacyjnie w szerokim gronie organizacji i instytucji zajmujących się problematyką zdrowia Organizatorzy Targów do 23 maja czekają na zgłoszenia wystawców. Informacje i zgłoszenia: http://www.rops-bialystok.pl/rops/?p=11878

Szczegółowe informacje: koordynatorka Targów – Elżbieta Żukowska-Bubienko tel. 531 655 300

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *